Lietuvos archeologijos draugija

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Pradžia Draugijos vykdomi projektai Archeologijos vasaros mokykla
El. paštas Spausdinti PDF

Archeologijos vasaros mokykla

„Archeologijos vasaros mokykla“ – tai tęstinis kultūros paveldo, istorinės bei archeologinės pakraipos jaunimo mokymo vasaros atostogų metu projektas. Ši iniciatyva skirta istorijos bei archeologijos specialybės studentams bei aukštesniųjų (gimnazijos klasių) mokiniams, kurie domisi kultūros paveldu, istorija ir archeologija bei mokiniams, planuojantiems studijuoti istoriją ar archeologiją aukštojoje mokykloje.

Projekto pradžia galima laikyti Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinių archeologinę stovyklą „Archeologija ir istorijos pažinimas“, vykusią 1997 m. Tauragnuose (Utenos r.). Nuo tada kasmet jaunimas raginamas dalyvauti archeologinio turinio stovyklose, jau vykusiose Tauragnuose (Utenos r.), Bijutiškyje (Molėtų r.), Dubingiuose (Molėtų r.). Kasmet projekte dalyvauja apie 40–60 moksleivių iš įvairių Lietuvos mokyklų, susirenkančių 10-čiai dienų į teminę vasaros stovyklą.

Archeologijos vasaros stovyklų metu vedami praktiniai užsiėmimai – keramikos, senovinio maisto gaminimo, senovinės pirties, batsiuvystės ir odos apdirbimo, antropologinio palaikų identifikavimo, skaitomos paskaitos – lituanistikos ir archeologijos, antropologijos ir archeologijos, paveldo ir kultūros vertybės sampratos, svarbiausių Lietuvos kultūros objektų ir kt., vedamos įvairios ekskursijos. Taip pat jau tradicija tapo susipažinimo vakarai, sporto varžybos, naujokų krikštynos. Nuo pat pradžių projekto organizatoriai ir vadovai yra doc. dr. Rimvydas Laužikas ir Anželika Laužikienė.

 

Pagrindiniai projekto uždaviniai:

  • Supažindinti projekto dalyvius su kultūros paveldo bei kultūros vertybės samprata, svarbiausiais Lietuvos kultūros paminklais, teisine jų apsaugos baze.
  • Per praktinę veiklą (dalyvavimas archeologiniuose tyrimuose) supažindinti projekto dalyvius su pagrindiniais kultūros vertybių tyrimo, dokumentavimo, saugojimo metodais.
  • Supažindinti projekto dalyvius su naujausiomis, skaitmeninėmis, paveldo dokumentavimo technologijomis (GIS, ir kt.).
  • Supažindinti projekto dalyvius su efektyviausiais kultūros paveldo informacijos sklaidos būdais: „Gyvoji archeologija“, amatų šventės ir kt.
  • Suteikti projekto dalyviams galimybes betarpiškai pabendrauti su aukštos kvalifikacijos kultūros paveldo tyrimo, apsaugos bei restauravimo sričių specialistais.
  • Suteikti projekto dalyviams galimybes patiems išbandyti įvairias technologijas.
2003

Archeologijos vasaros mokyklos dalyviai 2003 m. R.Laužiko nuotr.

 

naujokai_eina_krikstytis

Naujokų krikštynos. R.Laužiko nuotr.

 

Dubingiuose

Projekto dalyviai Dubingiuose valo kaulus. R.Laužiko nuotr.

 

Projekto_dalyviai_perkasoje

Projekto dalyviai perkasoje. R.Laužiko nuotr.

 

Aktualijos

2017 m. rugsėjo 8 d. 15 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 211 auditorijoje Gediminas Petrauskas ginsis disertaciją tema "Laidosena viduramžių Lietuvoje: mirusiųjų deginimo paprotys".
Skaityti daugiau...
 
Gautas kvietimas dalyvauti seminare "Gender and Change in Archaeology"
Skaityti daugiau...
 
Gautas kvietimas teikti straipsnius "Journal of Computer Applications in Archaeology" (JCAA).
Skaityti daugiau...
 

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis